ACTIVARMR-1
ACTIVARMR-2
ACTIVARMR-3

ACTIVARMR COOLING VEST

Zaprojektowane dla wygody
97-609, 97-610

Kamizelka ACTIVARMR to produkt zapewniający użytkownikowi komfort pracy w obliczy wysokiej temperatury. Praca w środowisku, gdzie panuje wysoka temperatura może prowadzić do odwodnienia, spowodować złe samopoczucie i w efekcie spowodować błędne podejmowanie decyzji – są to wszystko symptomy stresu wywołanego przegrzaniem.
Kamizelka ACTIVARMR pomaga zredukować te szkodliwe objawy i powoduje, że praca efektywniejsza. Przebywanie w strefie komfortu znaczy, że nasz organizm jest w stanie utrzymać taką ciepłotę ciała przy, której nie następuje utrata płynów prowadząca w konsekwencji do silnego osłabienia.

  • Redukuje stres wywołany przegrzaniem
  • Wygodna w noszeniu
  • Łatwa do założenia
  • Konsolidacje elementów chłodzących następuje podczas przechowywania, w temperaturze pokojowej
  • Można ją prać
  • Długa żywotność

ZASTOSOWANIA
Kamizelka chłodząca ACTIVARMR może być noszona pod ubraniem gazoszczelnym, kombinezonem, skafandrem nurkowym lub pod ubraniem roboczym.
Kamizelka idealnie nadaje się do stosowania w Straży Pożarnej, górnictwie, policji, na platformach wiertniczych, w rafineriach, w elektrowniach atomowych, w zakładach papierniczych, w wojsku, w nurkowaniu i w wielu innych aplikacjach.

DZIAŁANIE
Efekt oziębiania osiągany jest przy pomocy 20 elementów PCM (materiał podlegający fazowym zmianom stanu skupienia) absorbujących nadmierne ciepło powyżej 28°C. Ciepło pochodzące z ciała ludzkiego lub ze źródła zewnętrznego jest absorbowane w sposób ciągły przez 4 godziny, aż do czasu kiedy elementy zmienia stan skupienia i zmiękną.

WYGODA
Kamizelka jest dopasowana. Elementy PCM są zintegrowane z podszewką, dzięi czemu kamizelka jest wygodna i pozostawia swobodę ruchów.

CZAS DZIAŁANIA
W zależności od wykonywanej pracy i temperatury ciała użytkownika, efekt oziębiania jest kontynuowany przez czas sięgający 4 godzin; około 1,5 godziny przy temperaturze otoczenia sięgającej 60°C, do 4 godzin przy temperaturze otoczenia 45°C.

POWRÓT DO STAŁEGO STANU SKUPIONEGO (ŁADOWANIE)
Elementy PCM trzeba na około 2 godziny pozostawić w temperaturze pokojowej (20°C) aby powróciły one do stałego stanu skupienia. Kiedy wszystkie elementy osiągną stały stan skupienia, kamizelka jest gotowa do ponownego użycia.

ELEMENTY CHŁODZĄCE
Elementy PCM nie zawierają związków toksycznych, nie są palne i nie zawierają soli. Mogą być używane w sposób powtarzalny, bez wyjmowania ich z kamizelki.

ELEMENTY ZAPASOWE LUB ICH WYMIANA
Aby zachować jak najdłuższą żywotność elementów zaleca się ich rotowanie. Elementy PCM można nabyć jako części zamienne.

MODELE
97–609 ACTIVARMR Kamizelka Standardowa
97–610 ACTIVARMR kamizelka w wersji odpornej na działanie płomieni

ZASTOSOWANY MATERIAŁ
97–609 Materiał zewnętrzny/wewnętrzny: Poliester
97–610 Materiał zewnętrzny/wewnętrzny: Marco®Flam Retardant*

* Materiał Marco był testowany na zgodność z wymogami EN ISO 1667 odnośnie następujących poziomów klasyfikacji: A1 i A2 – ograniczonego rozprzestrzeniania się płomienia, B2 – ciepło konwekcyjne, C1 – ciepło promieniowania oraz F1 – kontakt. Uwaga: Testy odnoszą się tylko do tkaniny. Kamizelka nie podlega testom i nie jest dopuszczona jako ubranie chroniące przed ogniem i gorącem.

OPAKOWANIE ELEMENTÓW PCM
aluminium

WAGA
waga kamizelki: około 2 kg

KOLOR
97–609: Czarny
97–610: Ciemnoniebieski

ROZMIARY
Kamizelka dostępna w 4 rozmiarach. Uwaga: kamizelka ma krój dopasowany.

Rozmiar Obwód w piersiach
S/M 84–100 cm
L/X–L 100–116 cm
2X–L/3X–L 116–132 cm
4X–L/5X–L 132–148 cm